Videohry

Assassin´s Creed: Valhalla je druhá najziskovejšia hra od Ubisoftu

Vikingský titul Assassin´s Creed: Valhalla sa stal druhou najziskovejšou hrou od videoherného štúdia Ubisoft!

Videoherné štúdio Ubisoft je známe tým, že svoje dobre známe herné série dokáže živiť skutočne nadmieru. Len máloktoré od konkurenčných značiek totižto vydali toľko pokračovaní svojich známych hier, ako práve Ubisoft. Pekne to dokazuje napríklad obľúbená značka Assassin´s Creed, ktorá svoj prvý diel dostala ešte v roku 2007. Od tej doby sme dostali viacero hier, ktoré držia piliere chronologického poradia, avšak aj veľa titulov, ktoré vyšli jednoducho s podtitulom. Práve taká bola aj minuloročná hra s podtitulom Valhalla, ktorej sa napriek rozporuplným kritikám dostalo aj tak veľkej fanúšikovskej obľuby.

Rovnaký Assassin´s Creed… alebo nie?

Hra AC: Valhalla veľmi pekne teda ukazuje, že aj dookola opakované mechaniky a herné princípy dokážu prilákať fanúšikov. Obzvlášť pri časti Valhalla dokázal Ubisoft na svoj najnovší titul samozrejme nalákať fanúšikov vikingov. Podarilo sa to tvorcom aj vďaka tomu, že príbeh sa odohrával v čase, ktorý sme mohli sledovať aj v dobre známom seriály. Hráči sa teda v hre mohli do istej miery stretnúť s postavami, ktoré už dobre poznajú a objavovať ich v novom spracovaní. Aktuálne informácie od Ubisoftu priniesli novinku, že práve AC: Valhalla sa stala pre štúdio druhou najziskovejšou hrou v ich bohatej histórii!

Prvé miesto pravdepodobne stále drží titul Far Cry 5, z ktorého sa predalo až celých 25 miliónov kusov. AC: Valhalla sa v rebríčku najzárobkovejších Ubisoft hier vyšplhala za posledné obdobie najmä vďaka svojim rozšíreným možnostiam. Za zisky môže vďačiť najmä mikrotransakciám (na ktoré sa zároveň veľa hráčov šťažuje) a taktiež DLC rozšíreniam, z ktorých veľký úspech zožalo najmä pomerne nedávne DLC Siege of Paris (viac info TU).

Čo príde nabudúce?

Podľa aktuálnych (ale stále neoficiálnych správ) sa v treťom rozšírení k Valhalle dočkáme spracovania mýtického Ragnaröku – konca sveta. Budeme vás samozrejme informovať medzi prvými!

ZDROJ: gamespredator.com / James Moore

ZDROJE INFORMÁCIÍ: hrej.cz/Patrik Jelínek


1 thoughts on “Assassin´s Creed: Valhalla je druhá najziskovejšia hra od Ubisoftu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *