Videohry

God Of War: RAGNAROK je vonku. Aké sú naše prvé dojmy?

Ďalší článok venovaný adeptovi na hru roka. A nič neľutujem, keďže ide o naozajstnú srdcovku a to netvrdím len subjektívne. Od stredy deviateho novembra je God Of War: Ragnarok oficiálne vonku a ja som samozrejme nemohol inak, než si ho okamžite odskúšať. A je to magnificentné.

GOF: Ragnarok sa s tým nepára, do akcie ma vtiahol hneď od prvých momentov. Spočiatku som si myslel, že po grafickej stránke pôjde takpovediac o totožnú hru, ako bol jeho predchodca z roku 2018, ale veľmi som sa mýlil. Tvorcovia stavali na silných základoch, ale dokázali kvalitu tejto hry posunúť ešte vyššie. Detailnosťou a celkovým grafickým spracovaním je táto hra tak ďaleko, že veľmi ťažko jej nájdete schopného konkurenta.

Čo sa týka príbehu, je možno trošku viac komplikovaný, ale to je vďaka väčšiemu dôrazu na širšie spektrum postáv. Napriek tomu ide o skutočnú jazdu, pri ktorej som doslova nevedel, z čoho sa tešiť viac. Či z nových Kratosových schopností, či z toho, že sa Atreus/Loki dokáže meniť na zúrivé zvieratá, z toho aký nemilosrdný a zároveň charizmatický hromotĺk je Thor, či z toho, že môžete hrať aj za (spoiler, haha), či z prenádherných scenérií všetkých deviatich svetov… Je to naozaj záplava samých pozitív a zatiaľ fakt neviem, či tejto hre dokážem vôbec čosi vyčítať.

god of war
ZDROJ: www.cnet.com

Bude God Of War: Ragnarok hra roku?

Z toho, čo som zatiaľ stihol odohrať, na to má táto hra naozaj veľmi dobre našliapnuté. Nové herné mechaniky, unikátny a veľmi dobrý príbeh, vychytávanie tých najmenších nedostatkov – to všetko z tohto herného titulu robí skutočnú odmenu pre všetkých hráčov. Ako sme už spomínali v predošlých článkoch, ide v podstate o priamu konkurenciu hry Elden Ring zo začiatku tohto roku, ktorá tiež nesie prvky fantasy RPG. Žánrovo sú tieto dve hry málinko odlišné, ale vďaka fantasy zasadeniu a dôrazu na silný príbeh bude naozaj súboj o výhru titulu „game of the year“ podľa môjho skromného názoru veľmi tesný.

Po dohraní celej hry pre vás určite spíšem aj rozsiahlu a plnohodnotnú recenziu, tak mi dajte ešte prosím pár dní, heh 🙂

god of war

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *