Videohry

Nový diel série GOD OF WAR s podtitulom RAGNAROK je na ceste

Napriek tomu, že sme sa počas uplynulých rokov dočkali naozaj množstva rôznych titulov z jednej z najslávnejších videoherných sérií na svete… zatiaľ posledný diel série neobsahoval vo svojom názve žiadny podtitul, ani len poradové číslo. Hra God of War vyšla ako exkluzivita pre konzoly PlayStation v roku 2018, kedy uchvátila hráčov po celom svete. Svojím spôsobom išlo o „reštart“ tejto známej série o Kratosovi, ktorý vo svojich predchádzajúcich tituloch preslávil svoje meno zabíjaním bytostí (najmä bohov) z gréckej mytológie.

V spomínanej hre z roku 2018 však tvorcovia úplne zmenili herný dej, posunuli Kratosa o celé roky v čase dopredu, kedy o čosi zostarol a našiel si aj manželku, s ktorou splodil syna Atrea. Hráč sa pri hraní ocitá na ďalekom severe, kde sa tentoraz Kratos dostáva do konfliktu nie s gréckymi, ale so severskými bohmi. A teda je sa na čo pozerať!

ZDROJ: 80.lv/Arti Sergeev

Príbeh mal skutočné grády a hra patrí medzi najviac oceňované RPG hry posledných rokov. Každý, kto hru dohral až dokonca však musel byť presvedčený o pokračovaní, keďže v samotnom závere sme dostali pomerne logický cliffhanger, ku ktorému všetko Kratosove počínanie v Midgarde smerovalo.

A práve tak začali vznikať špekulácie, ktoré sa neskôr pretavili aj do reality. Už čoskoro by sme sa totiž mali dočkať nového dielu z tejto série, ktorý dostal naozaj mrazivý podtitul. Vyjde totiž hra s názvom God of War: Ragnarok

K nej sme doposiaľ dostali okrem pár hmlistých informácií len uvedený teaser trailer, ktorý nám toho teda veľa neprezradil. Na jeseň 2020 však zadefinoval, že rokom vydania God of War: Ragnarok bude práve aktuálny 2021, ale z posledných informácii výrobného štúdia sa dalo vycítiť, že je možné, že hra bude pravdepodobne trochu meškať. Je už potvrdené, že si ju zahráme až v roku 2022.

Pôvodne sa šepkalo o tom, že tento diel série bude exkluzivitou pre konzoly PS5, kde by mohol byť naplno využitý ich next-gen potenciál v rámci hernej imerzie. Očakávania však v tomto ohľade trochu ochladli, pretože hra bude dostupná aj pre užívateľov PS4. Tým teda samozrejme bude hrateľná aj na novšej rade konzolí, avšak optimalizáciou nebude ponúkať také možnosti, aké by mohla práve v prípade exkluzivity na next-gen PS5.

Od príbehu a celkového zážitku môžeme mať dozaista ale veľké očakávania bez obáv, pretože posledný diel tvorcom naozaj veľmi vyšiel. A keď si predstavíme príbeh čo i len porovnateľnej kvality v doprovode ešte realistickejšieho grafického spracovania – pravdepodobne pôjde o skutočnú hernú lahôdku nielen pre všetkých poctivých gamerov a gamerky… ale aj pre každého správneho fanúšika severskej kultúry a mytológie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *