Zaujímavosti

Je toto jediná vikingská YouTuberka svojho druhu?

O jednotlivých symbolikách a významoch severskej kultúry plánujeme do budúcna písať určite viac, avšak tentokrát sa pozrieme na označenie „hrafna“, čo v staronórčine znamená havran. Avšak nebudeme sa baviť o tomto kultovom zvierati, ale o mladej a sympatickej YouTuberke, ktorá si toto meno vzala za vlastné.

Možno to pre niekoho budú spoilery, ale seriál VIKINGS je celý vonku už dlho, čiže v možnom spoilerovaní máme čisté svedomie. Každopádne, v druhej polovici celého seriálu sme sa dočkali toho, ako jedna z hlavných postáv, samotný Floki, našiel zem bohov. To, čo si pôvodne Floki myslel, že je Asgard, sa však v skutočnosti ukázal ako Island, jedna zo známych severských krajín. Podľa histórie to bol aj v skutočnosti vraj práve Floki, kto sa na Island vybral ako prvý.

Floki je podľa histórie označovaný aj menom Hrafna, ako sa volá aj sympatická YouTuberka, ktorej videoobsah na najsledovanejšej videoplatforme stojí za našu pozornosť.

Je tak preto, že Hrafna tvorí obsah do veľkej miere práve o vikingskej kultúre. V jej videách ako rodáčka zo spomínaného Islandu spracováva rôzne témy v spojení so svojou domovinou, ale zároveň sa venuje aj vikingským symbolom, runám, reaguje na vikingské tetovania alebo aj hovorí o správnej výslovnosti najznámejších vikingských pojmov.

Drvivú väčšinu tvoria videá spojené práve s Islandom, vďaka čomu si o tejto malebnej severskej krajine dokážeš urobiť bližší obraz aj ty. Príjemné sledovanie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *