Zaujímavosti

Práva na Pána prsteňov boli predané za smiešnu sumu: Čo nás čaká?

Pán prsteňov

Síce sme vikingský web, ale veľa ľudí nevie o tom, že pre samotného Johna R. R. Tolkiena bola práve severská kultúra veľkým zdrojom inšpirácie pre svoje príbehy. A práve vďaka tomu sme sa dnes opäť rozhodli tento fakt využiť ako takú malú barličku k novému článku. O čo presne dnes pôjde?

Stredozem čaká sľubná budúcnosť (snáď)

Ešte vo februári 2022 dorazila správa o tom, že práva k značkám Pána prsteňov a Hobita sú na predaj. Síce sa už dlhšie vedelo, že aj si v lete minulého roka rovno našli svojho kupcu, avšak až aktuálne vyšlo na svetlo sveta, že aké boli vlastne detaily tohto obchody. Tak sme sa o to chceli podeliť aj s tebou!

ZDROJ: New Line Cinema

Novým vlastníkom práv tejto absolútne kultovej fantasy série je švédska skupina Embracer Group. Spomínaná cena práv bola pre týchto Švédov enormne dobrým obchodom, keďže za ňu pri odhadovanej hodnote mohli predošlí vlastníci pýtať až do sumy astronomických dvoch miliárd dolárov. Obchod sa však uskutočnil len za pomerne „smiešnych! 395 miliónov.

Tešiť sa podľa všetkého môžeme nielen na nové filmy a seriály, ale aj videohry. Tolkienov svet ponúka naozaj nespočet možností na skutočne silné príbehy v hociakej podobe, teda Stredozem by mala žiť a tešiť fanúšikov tejto kultovej fantastiky skutočne ešte po dlhé dlhé roky!

A na záver už len dodáme to, že snáď sa všetci poučili z prešľapu v podobe veľmi priemerného seriálu Prstene moci od Amazonu a doslova smiešnej hry Gollum, ktorá by mohla pôsobiť obstojne… Ak by vyšla tak pred 15 rokmi… Budeme sa tešiť a určite ťa o všetkom aj radi informovať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *