Zaujímavosti

Takto vyzerá moderná vikingská reštaurácia!

reštaurácia

Narazili sme na ňu na TikToku a rovno sme si povedali, že sa o ňu musíme podeliť aj s tebou! Takto totiž vyzerá pravá vikingská reštaurácia v modernej dobe!

Ingólfsskáli Viking Restaurant

Na juhu Islandu sa nachádza drobná obec s názvom Ölfus, ktorá sa rozprestiera hneď pod horou Ingólfsfjall. A práve pod touto horou sa nachádza aj reštaurácia Ingólfsskáli Viking Restaurant, kde sa spojili trádicie spolu s dedičstvom čias dávno minulých.

Pridaná hodnota

A táto reštaurácia nie je len obyčajným zariadením, kde si môžeš prísť dať mäsko s hranolkami. Rodina, ktorej táto reštaurácia patrí, dokonca aj sama loví a zbiera čo najviac surovín z islandskej prírody, aby ti mohli pripraviť skutočne ten najautentickejší gastronomický zážitok! Nehovoriac o tom, že vo vnútorných aj vonkajších priestoroch tohto úžasného miesta nájdeš doslova kusy vikingskej histórie.

Svoj názov získala reštaurácia na počesť Ingólfura Arnarsona, čo bolo meno prvého osadníka Islandu.

Návštevou tejto reštaurácie môžeš spoznať skutočne obrovskú pohostinnosť rodiny, ktorej patrí a ktorá je ňou známa už po celé generácie. Pokiaľ sa aj ty skôr či neskôr chystáš na Island, reštauráciu Ingólfsskáli v obci Ölfus podľa nášho skromného názoru rozhodne vynechať nemôžeš!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *