Hudba

Vikingovia z Českej Republiky, ktorých hudba je magická

Deloraine

Výborná paganfolková kapela z Českej Republiky, z ktorej hudby dostaneš zimomriavky. Kto sú Deloraine?

Zaujímavé hudobné skupiny máme veľmi v láske. Aj to bolo dôvodom našej radosti, keď sa nám do uší dostala hudba českej skupiny Deloraine. Ide o šesticu z Brna, ktorá tvorí hudbu známu aj ako paganfolk. Nešpecializujú sa teda síce výlučne na severskú kultúru, ale nájdeme tam napríklad aj hudbu spojenú s obľúbeným Zaklínačom. Práve ním bol silno inšpirovaný aj ich prvý album z roku 2018, ktorý vyšiel pod názvom Vlaštovka.

Vyššie vložený videoklip „Ragnarok“ pochádza z ich druhého štúdiového albumu, ktorý uzrel svetlo sveta s názvom Srdce z kamene. Okrem spomínanej skladby tam nájdeme aj hity ako „Les kostí“ alebo „Ostara“. Na ich YouTube nájdeme niekoľko skutočne krásnych klipov, ale hudbu kapely Deloraine si vieš vypočuť aj na streamovacích službách!

Naživo si ich môžeš prísť pozrieť aj ty!

Ešte teraz počas leta a zároveň aj na jeseň si ich živý koncert môžeš prísť pozrieť aj ty. Ešte stále zostáva niekoľko koncertov v rámci ich tohtoročného Ragnarok Tour, tak si pozri video nižšie a vyber si svoju zastávku! Zaujímavosťou je, že v tomto videu nájdeme dronové zábery z Nórska, ktoré sa nezmestili do tohtoročného videoklipu „Ragnarok“.

ZDROJE INFO + COVER PHOTO: YouTube.com/Deloraine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *