Kinematografia

Toto je 15 najlepších vikingských filmov všetkých čias

filmy

Z hľadiska seriálov určite väčšina z nás pozná seriály Vikings a Vikings: Valhalla, ale poďme sa pozrieť na tie najlepšie vikingské filmy! Niektoré sú známe, iné nie a o niektorých ste možno vôbec nikdy nepočuli. Ide o rebríček 15 najlepších vikingských filmov podľa portálu screenrant.com. Ich pôvodným článkom sme sa teda inšpirovali a za tento náš im preto dávame pochopiteľne aj plný kredit.

15. Erik The Conqueror (1961)

Taliansko-francúzsky film, ktorý sleduje príbeh dvoch bratov rozdeľených pri pôrode. Jeden vyrastá v Anglicku, ale ten druhý v Škandinávii. Stretávajú sa až vo vojne Anglicka s Vikingami.

ZDROJ: bottomshelfmovies.com/garv

14. Knives of the Avenger (1966)

Typický vikingský príbeh. Síce natočený mierne „lacno“, ale ani to mu ani po všetkých tých rokoch od svojho vzniku neuberá na atmosfére.

ZDROJ: quadcinema.com

13. Erik The Viking (1989)

Krutá doba vikingov dostala vo filme Erik The Viking príjemný komediálny pohľad skrz Terryho Jonesa – člena legendárneho komediálneho zoskupenia Monty Python´s.

ZDROJ: imdb.com

12. Prince Valiant (1954)

Kombinácia škandinávskych legiend a folklóru. To nájdete v snímku Prince Valiant, ktorý je najstarším filmom v tomto rebríčku!

ZDROJ: mubi.com

11. The Last King (2016)

Dvaja vikingovia, ktorí majú za úlohu ochraňovať malé dieťa – posledného dediča nórskeho trónu. Ide o film The Last King z roku 2016, kde si jednu z hlavných postáv strihol aj známy herec Kristoger Hivju.

ZDROJ: hollywoodreporter.com/FRANK SCHECK

10. Pathfinder (2007)

Stret vikingov s pôvodnými obyvateľmi Ameriky. Ide o pomerne kvalitný film s Karlom Urbanom v hlavnej úlohe, na ktorý sa však možno rokmi trochu zabudlo. Radi si ho pripomenieme.

ZDROJ: themoviedb.org

09. Outlander (2008)

Spojenie vyspelej techniky cudzinca z iného sveta s vikingskými zbraňami doby železnej? Presne to môžete očakávať od filmu Outlander, ktorý aj napriek svojmu sci-fi podtónu zobrazil vikingskú kultúru veľmi trefne.

ZDROJ: letterboxd.com

08. The Long Ships (1964)

Súboj dvoch mocných mužov na ceste hľadania pokladu v podobe zlatého zvona. Síce sa tento starý film sústredí na vikingov len sčasti, nebudete jeho sledovanie ľutovať!

ZDROJ: pinterest.com/Volker Rivinius

07. How To Train Your Dragon (2010)

Populárny animák, ktorý možno mladšej generácii veľmi predstavovať netreba. Celá trilógia je krásnym zobrazením nielen príbehov s drakmi, ale takisto aj veľmi sympatickej vikingskej dedinky.

ZDROJ: letterboxd.com

06. The 13th Warrior (1999)

Ďalší film z radu tých, ktoré v sebe spájajú rozdielne kultúry. Ide o príbeh moslimského vyhnanca (Antonio Banderas), ktorý sa stane súčasťou vikingskej karavány.

ZDROJ: pinterest.com/Monika Shouse

05. Beowulf (2007)

Film, ktorý vyzerá skoro ako videohra? Také bolo spracovanie legendárneho príbehu Beowulf z roku 2007.

ZDROJ: fiveminutediscussions.com/mrgroovyb

04. Thor (2011)

Marvelácki fanúšikovia sa určite nečudujú, že v tomto rebríčku nechýba ani MCU spracovanie samotného boha hromu. Hoci je podľa mnohých najlepším dielom série Thor: Ragnarok, prvá časť si tu svoje miesto určite zaslúži.

ZDROJ: gamesradar.com/Neil Smith

03. Valhalla Rising (2009)

Otroka menom One Eye vo skvelom filme Valhalla Rising stvárňuje rovnako skvelý Mads Mikkelsen.

ZDROJ: labelleallee.com

02. The Northman (2022)

Tohtoročný film The Northman právoplatné patrí na druhé miesto najlepších vikingských filmov všetkých čias. Jeho super atmosféra, kvalitní herci a výborné spracovanie si pochvaľuje celý filmový svet.

ZDROJ: ourculturemag.com/RYAN AKLER-BISHOP

01. The Vikings (1958)

Nuž a ktorý film sa umiestnil na samotnom vrchole? Ide o nostalgický titul s názvom The Vikings, v ktorej sa jednej z hlavných úloh zhostil legendárny Kirk Dougles. Áno, otec nemenej známej hereckej legendy Michaela Douglesa!

filmy
ZDROJ: framerated.co.uk/Remy Dean 

Na ktorý z týchto filmov sa vrhnete, ak ste ich ešte nevideli? Napíšte nám do komentárov!

god of war

COVER PHOTO: mubi.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *