Novinky

Schvália v americkom štáte Maine vikingské pohreby?

Návrat k minulosti sa v súčasnej dobe dá vnímať rovno na viacerých frontoch. Či už je to muzika, módne výstrelky a mnoho ďalších. V jednom z amerických štátov – Maine – sa však ľudia možno vrátia k dávno minulým praktikám v naozaj nevšednej veci.

Zahraničný portál Unilad pred pár dňami informoval svojich čitateľov, že v spomínanom štáte Maine prebieha rokovania o umožnení vikingských pohrebov!

ZDROJ: Kari Percival and Greg Cook, 2017

Konkrétne ide o definícu vonkajšej kremácie, ktorá samozrejme nie je len tak bežne povolená, až na pár výnimiek. To sa však v štáte Maine môže čoskoro zmeniť, aj vďaka organziácii Good Ground Great Beyond, na ktorej území bude tieto vonkajšie kremácie možné uskutočňovať.

Tento druh jedného z najtradičnejších pohrebných rituálov určite uvíta nejden z nadšencov severskej kultúry. Samozrejme, že počas života sa netreba zameriavať na jeho ukončenie. Avšak dať ľuďom možnosť slobodného výberu, v akom rituály odísť z fyzickej podoby tohto sveta, je určite veľmi vítaným krokom modernej spoločnosti. Tá by sa totiž možno mohla v určitých ohľadoch pozrieť späť do minulosti a možno aj vďaka novodobým vedomostiam o svete, sa vrátiť k tradíciám našich predkov.

Čo myslíte, prejde tento návrh?

ZDROJ: Kari Percival and Greg Cook, 2017

1 thoughts on “Schvália v americkom štáte Maine vikingské pohreby?

Comments are closed.