Videohry

Fenomén roku 2021. Prečo je VALHEIM tak obľúbený?

Keď minulý rok dorazil na svetlo sveta najnovší titul z hernej série Assassin´s Creed, nedosiahol síce úspech niektorých iných dielov, ale pre fanúšikov vikingov to bolo určite veľmi pozitívne.

O pár mesiacov na to sme sa však na vlastnej koži mohli presvedčiť, že na dobrý herný zážitok v tomto smere netreba prvotriednu grafiku, ale stačí skombinovať viacero obľúbených faktorov.

S vikingami sme sa v hernom svete mohli stretnúť už niekoľko razy. Okrem spomínaného Assassin´s Creed: Valhalla sme sa s nimi stretli napríklad v herných tituloch ako For Honor, Wolves of Midgard, Niffelheim, Northgard alebo samozrejme aj výborný God of War z roku 2018.

Tento február však popularitu po celom svete raketovo nabrala herná novinka ideálna pre co-op, teda hranie online spolu s partiou kamošov.

VALHEIM – gamingový fenomén roku 2021

Čo je to vlastne za hru? Ako sme už načrtli, netreba z toho očakávať najlepšiu grafickú stránku. Avšak samozrejme, grafické spracovanie hry Valheim je síce jednoduchšie, ale napriek tomu to oku vďaka svojej jednoduchosti lahodí.

Môžeme tu vnímať princíp podobný slávnym titulom ako Minecraft alebo PUBG – hráme online so svojimi kamošmi, dávame si spoločné ciele, pomáhame si navzájom v boji atď.

Ako už samotný názov napovedá, hra sa odohráva v prostredí svetu Valheim – čo je vlastne akoby taký medzistupeň medzi doterajším životom a vstupom do legendárnej Valhally. V podstate ide o to, aby sme svojim počínaním urobili dojem na samotného Ódina.

Vo Valheime sa ocitneme ako usmrtený bojovník, ktorého dušu sem priviedli valkýry. Princíp hrania ďalej spočíva v porážaní prastarých protivníkov spomínaného Ódina, najvyššieho spomedzi severských bohov. Nachádzame tam všakovaké prostredie od zasnežených hôr až po hlboké lesy.

Máme možnosť craftenia (po predchádzajúcom nachádzanú potrebných surovín) vytvoriť lepšiu zbroj, tvrdšiu výzbroj, svoj vlastný dom, či dokonca celú osadu. Je tu dokonca možnosť i stavby lodí a následná možnosť prepravy na iný kus pevniny.

Hrať Valheim je odporúčané pre 3 až 5 hráčov. Bojujeme najmä s príšerami a bossmi, ktorých poraziť osamote je niekedy prakticky nemožné. Svoje dojmy z hrania Valheimu poskytne občas na streamoch aj jeden z najväčších slovenských Youtuberov – Duklock. Hádžeme sem zostrih z jeho kanálu DuklockPlus:

Prečo je táto hra tak obľúbenou? Napriek tomu, že na nej údajne pracovalo len 5 (!) ľudí, ponúka všetko, čo by sme od kvalitnej survival hry mohli očakávať. Príjemné herné prostredie, ktoré sa javí ako nekonečné, solídnych oponentov a hlavne kvalitnú vikingskú atmosféru. A zároveň treba podotknúť, že oficiálne hra ešte nie je ani zďaleka dokončená, ale na svete len ako early acces. To znamená, že jej kvalita sa bude pravdepodobne postupne len zvyšovať!

Čo si o tejto survival hre myslíte vy? Hráte ju a radi by ste nám poskytli svoje dojmy? Pokojne nám dajte vedieť v komentárovej sekcii!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *