Zaujímavosti

Ako môže znieť vikingské ASMR? Poď sa o tom presvedčiť!

Možno sa pýtaš, čo to ASMR vlastne znamená. Ide o skratku z Autonomous Sensory Meridian Response, čo je v podstate fyziologická reakcia charakterizovaná príjemným a relaxačným pocitom na pokožke hlavy, ktorý sa môže vyskytnúť v dôsledku určitých zvukov, vizuálnych podnetov alebo aj fyzického kontaktu. Ľudia, ktorí majú ASMR, často opisujú pocit ako jemné brnenie alebo mravenčenie, ktoré sa od hlavy šíri prakticky po celom tele.

Môže byť aj… Vikingské ASMR?

ASMR sa na internete stáva stále populárnejším. Mnohí ľudia pravidelne sledujú ASMR videá napríklad na YouTube a iných platformách ako spôsob relaxácie a zmiernenia stresu. I ja osobne som jeho fanúšikom, čo ma popri prezeraní rôznych tvorcov doviedlo aj k skutočne šikovnej slečne menom Sharon, ktorá vystupuje na svojom YT kanále ASMR Glow. ASMR videá od nej patria medzi tie najkvalitnejšie, s akými som sa doposiaľ stretol, a keď v posledných dňoch vydala svoje najnovšie, opäť som nemohol odolať. A nemohol som odolať ani tomu, aby som sa o to nepodelil s tebou, pretože tematicky nám to do nášho konceptu pochopiteľne zapadlo!

Sharon aktuálne vydala video, v ktorom s dobovým pozadím vystupuje ako vikingská bojovníčka z Kattegatu, mesta známeho aj z populárneho seriálu. Jej tlmené rozprávanie sprevádza aj na počúvanie veľmi príjemné pukanie ohňa, čo dotvára celkovú atmosféru.

Odporúčam sledovať/počúvať so slúchadlami, inak sa účinok nemusí dostaviť…

Tak čo poviete, skúsili ste si toto vikingské ASMR aj vy? Svoj názor mi kľudne hoď do komentárov pod článkom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *