História

Pôvod vikingského tetovania: Čo pre vikingov znamenalo?

tetovanie

Ako možno už isto dobre vieme, vikingovia boli germánske kmene, ktoré žili v Škandinávii v období od 8. do 11. storočia. Boli to bojovníci, obchodníci a piráti, ktorí mali svoju vlastnú kultúru a umenie. Jedným z najznámejších umení vikingov je tetovanie, ktoré sme sa dnes pre teba rozhodli mierne priblížiť.

Vikingovia mali mnoho dôvodov, prečo si tetovania nechávali robiť. Boli to symboly moci, dôstojnosti, ale aj ochrany a náboženstva. Väčšina vikingských tetovaní bola zameraná na ochranu proti zlým duchom a zraneniam v bitkách. Používané motívy sú veľmi rozmanité, často išlo o zvieratá, rastliny, symboly súvisiace s náboženstvom, zbrane alebo geometrické tvary. Najčastejšie sa tetované vzory nachádzali na tvári, rukách a nohách.

Ako sa vikingovia tetovali?

Vikingské tetovanie bolo veľmi bolestivé a zvyčajne sa vykonávalo pomocou ihly, ktorú vikingskí umelci namáčali do farby a potom ju vtĺkali do kože pomocou malého kladívka. Aj keď sa vikingské tetovanie často spája s náboženstvom, bojovníkmi a pýchou, v súčasnosti sa tetovanie stalo všeobecným trendom a mnoho ľudí si necháva tieto motívy vytetovať z rôznych dôvodov až do súčasnosti.

Záverom, vikingské tetovanie má hlboké korene v kultúre a umení vikingov a dodnes predstavuje významnú časť histórie škandinávie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *