Hudba

Skupina Wardruna je späť s nádhernou novinkou

Známa nórska skupina Wardruna je späť spoločne s ich nádhernou novinkou

Nórsku skupinu Wardruna pravdepodobne netreba veľmi predstavovať. Títo Nóri si ctia staré vikingské tradície do takej miery, že ich prebúdzajú aj v modernej dobe skrz ich unikátnu hudobnú tvorbu. Na svojom konte majú množstvá obrovských hitov, pričom sa dostali do povedomia aj prácou na sountracku seriálových Vikings alebo aj na soundtracku hry Assassin´s Creed: Valhalla. My tu najnovšie od nich máme nový videoklip na skladbu „Skugge“.

Wardruna má nový videoklip

Aby sme si však ujasnili veci, nejde o novú skladbu – nový je iba videoklip. Spomínaná skladba „Skugge“ (čo v preklade znamená TIEŇ) pochádza ešte z ich štúdiového albumu Kvitravn. Ten vyšiel na svetlo sveta ešte v roku 2020 a odvtedy sme k nemu dostali niekoľko videoklipov. Nie je tomu tak dávno, čo sme pre vás písali napríklad o klipe ku skladbe „Solringen“.

Čo si pre nás skupina chystá ďalej?

Okrem nádherných videoklipov si toho nórska kapela Wardruna chystá pre svojich fanúšikov po celom svete chystá o čosi viac. Na rok 2022 a 2023 si pre nás naplánovali WARDRUNA WORLD TOUR. Dobrá správa pre nás Slovákov je, že si ich budeme môcť vychutnať aj u nás doma! Dňa 13. júla 2022 si ich budeme môcť vypočuť na Devíne. Lístky na ich tour (aj vrátane slovenskej zastávky) nájdete na TOMTO LINKU. Čo sa týka českej zastávky, už 15. júla zavíta Wardruna na Colours of Ostrava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *