Kinematografia

Vikingský film, na ktorý sme všetci čakali!

Toto je konečne vikingský film, na ktorý sme čakali asi naozaj všetci! O čo ide?

Už tento rok sa dočkáme nového vikingského filmu s názvom The Northman. Hneď na úvod sa oplatí napísať, že ide o čosi úplne iné od pomerne známeho filmu Northmen: A Viking Saga z roku 2014.

Životná rola Alexandra Skarsgårda?

Ako vám už tento podnadpis naznačuje, v hlavnej úlohe filmu The Northman je Alexander Skarsgård, herec z úznávanej švédskej hereckej rodiny. Jeho otcom je Stellan Skarsgård (známy napríklad ako profesor Erik Selvig z Avengers). Jeho bratov Billa a Gustafa môžete zase poznať ako Pennywisea a Flokiho. Sám Alexander má za sebou veľa známych filmových rolí. Vidieť sme ho mohli vo filmoch ako napríklad The Legend of Tarzan z roku 2016 alebo aj v minuloročnom blockbusteri Godzilla vs. Kong.

Tento rok, konkrétne už 22. apríla, sa Alexander Skarsgård ukáže v úlohe Amletha, ktorý cieľavedome nasleduje svoj osud za cestou pomstenia smrti svojho otca. Vo filme sa okrem Alexandra Skarsgårda ukážu aj ďalšie známe mená, ako napríklad Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman alebo aj samotný William Dafoe.

The Northman je filmom, na ktorý sme všetci čakali

Konečne poriadny vikingský film? Aspoň také sú prvé dojmy z traileru na film, ktorý bude podľa všetkého naozajstným kinozážitkom. Ide doposiaľ o najambicióznejší snímok režiséra Roberta Eggersa. Ten má na svojom konte filmy ako The Witch z roku 2015 alebo nesmierne oceňovaný snímok The Lighthouse z roku 2019.

COVER PHOTO: Focus Features

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *