Mytológia

Ako vyzerá ríša trpaslíkov? Toto je bájny Nidavellir

Nidavellir

Severská mytológia je plná fascinujúcich a tajomných miest. Bájny Nidavellir je jedným z nich a je známy aj ako Svartalfheim. Je to jeden z deviatich svetov nachádzajúcich sa v severskom kozme. Napríklad ale v populárnej hre God Of War: Ragnarok to tvorcovia zaujímavo uchopili tak, že Nidavellir nie je svet, ale mesto práve v ríši Svartalheim.

Domov trpaslíkov

Nidavellir bol domovom severských trpaslíkov alebo dokonca aj temných elfov. Jeho názov je odvodený z severských slov „Níð“ (dole) a „völlr“ (polia). Tento svet bol považovaný za miesto, kde sa kovali tie najvzácnejšie a najmocnejšie artefakty. Nidavellir sa zároveň často opisuje ako podzemné kováčstvo, kde majstri trpaslíci kujú kovy z iných svetov a vytvárajú tak práve tie nadpozemské nástroje.

Ich najslávnejším výtvorom bol napríklad Mjölnir, samotné Thorovo kladivo. V podstate bolo toto tajomné miesto centrom severského remeselného umenia.

ZDROJ: Facebook.xom/Axtelera Ray

Ako Nidavellir vyzeral?

Nidavellir hral kľúčovú úlohu v mnohých príbehoch. Práve tam napríklad Loki hľadal trpaslíka menom Brokkr, aby vytvoril artefakty, ktoré by prekazili bohyni Freyji získať jej zlaté vlasy. Taktiež to bolo miesto, kde bol ukovaný Ódinov magický zlatý prsteň Draupnir.

Často sa Nidavellir zobrazuje ako podzemné sídlo s komorami plnými horiaceho kovu, kde trpaslíci zručne kujú svoje diela. Jaskynné priestory, osvetlené tlejúcimi kusmi kovu… Jednoducho podobne tak, ako vidíš v náhľade tohto článku!

COVER PHOTO: the-demonic-paradise.fandom.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *