Zaujímavosti

Tento muž si chce postaviť pôvodnú vikingskú usadlosť! Ako bude vyzerať?

Chris Hall. To je meno muža, ktorý už od roku 2012 rozmýša o splnení svojho sna. Ten chce zrealizovať na Isle of Man – ostrove, ktorý leží medzi Anglickom a Írskom. Chris Hall momentálne pracuje v technologickom priemysle, pričom sa však svojej roboty rád vzdá za cieľom toho, aby sa stal vikingom „na plný úväzok“. Chce to zrealizovať v autentickej usadlosti z éry starých vikingov. V jeho plánoch je premeniť štyri akre územia na ostrove práve do podoby z vikingských čias.

Zahŕňalo by to samozrejme tradičné vikingské stavby a všetko potrebné na to, aby bolo možné plnohodnotne obhospodarovať pôdu. Toto miesto si Chris Hall nevybral náhodne. Vikingovia Isle of Man skutočne navštívili, prvýkrát niekedy v deviatom storočí. Najskôr boli ich cesty iba za účelom obchodu, neskôr sa tam dokonca aj sami usadili.

ZDROJ: www.bbc.com

Celý projekt by mal byť prístupný širokej verejnosti s radou rôznych aktivít. Šlo by napríklad o spoločnú výrobu štítov alebo aj aktivity hľadania tradičných vikingských mincí – to samozrejme najmä pre deti. Ide konkrétne o oblasť Sandygate, kde by sa tak ľudia mohli priučiť čomusi viac o pôvodnej vikingskej kultúre a histórii. Okrem iného chce Chris Hall ponúknuť ľuďom takýmto spôsobom i priepustku z nášho stresujúceho rýchleho života.

Chris Hall's woodland in Sandygate
ZDROJ: www.bbc.com

ZDROJ: www.bbc.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *