Videohry

GOD OF WAR po štyroch rokoch opäť valcuje predajnosť!

Videoherný megahit uplynulých rokov – GOD OF WAR – po štyroch rokoch od vydania opäť valcuje rebríčky predajnosti!

Spoločnosť Sony predstavila už štyri roky dozadu jednu z najlepších hier posledného desaťročia – megaúspešné pokračovanie hernej série God Of War. Zostarnutý antihrdina Kratos sa v ňom ocitá na mrazivom severe, kde sa dostáva do konfliktu so severskými bohmi. Hra si vďaka svojmu výnimočnému spracovaniu a excelentnému príbehu získala milióny hráčov po celom svete a pred pár dňami sa dočkala svojho dôležitého míľniku. Z platformy herných konzolí PlayStation sa totiž presunula aj na počítače!

ZDROJ: www.teahub.io

Lepší zážitok ako na PlayStation?

Sprístupnenie aj pre počítačových nadšencov opäť vystrelilo hru God Of War na vrchol rebríčkov predajnosti. Na Steame sa okamžite stal aktuálne najpredávanejším herným titulom, čím zosadil titul Monster Hunter Rise. Aktuálne recenzie hráčov sú v priemere viac než výborné, všetko teda nasvedčuje tomu, že hra je na počítače optimalizovaná ďaleko lepšie, než sa skepticky očakávalo. Hry vytvorené priamo pre konzoly sa totiž pri prerobení na PC hranie zvyknú správať horšie, než vo svojej pôvodnej verzii, dokážeme však už teraz po pár dňoch potvrdiť, že pri GOW z technickej optimalizácie žiadny strach mať netreba.

Ba čo viac, Youtube zaplavili zaujímavé porovnávacie videá. Tie dokazujú dokonca to, v koľkých ohľadoch je počítačová verzia hry graficky dokonalejšou, než tá na PlayStation. V tomto ohľade ale určite záleží aj od toho, či porovnávame PC vs. PS4 alebo PC s nextgen konzolou PS5 (ktorá je stále na celosvetovom trhu nedostatkovým tovarom).

Nový God Of War je na ceste

Prečo sa vlastne po takmer štyroch rokoch rozhodli vývojári posunúť ďalšiu PlayStation exkluzivitu aj pre PC hráčov? Ide jednoducho … o lákadlo. Takýmto rozšírením je totiž zaručené, že sa hra dostane k novým hráčom, ktorí si s najväčšou pravdepodobnosťou jej príbeh absolútne zamilujú. A už dávno nie je tajomstvom, že sa dočkáme aj novej GOW hry s podtitulom Ragnarok, ktorá by celkom pravdepodobne mohla výjsť už na jeseň 2022.

Tá však takmer určite výjde opäť iba na PlayStation. Hráči, ktorí si aktuálne posledný diel tejto úspešnej série zamilovali pri hraní na počítačoch… budú mať o dôvod navyše na to, aby si skúsili predsalen zakúpiť aj konzolu od Sony. Držme si však zatiaľ palce, nech sa hry God Of War: Ragnarok naozaj dočkáme ešte tento rok!

ZDROJ INFORMÁCIÍ V ČLÁNKU: www.hrej.cz

COVER PHOTO: gadgets.ndtv.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *