Kinematografia

Seriálový Loki urobil česť severskej mytológii (SPOILER)

Ak sa chceš vyhnúť spoilerom, určite ti neodporúčame dočítať tento článok. Chceme v ňom totiž vyzdvihnúť jednu konkrétnu scénu z druhej série seriálu Loki, ktorá chytila za srdce úplne všetkých fanúšikov Marvelu, ale aj severskej mytológie!

Pocta severskej mytológii

Seriál Loki začal svojou prvou sériou v roku 2021. Vyše dva roky sme čakali na pokračovanie, ktoré s prehľadom dokázalo, že marvelovky stále vedia stáť za to! Bravúrne natočený, napísaný, ale aj zahraný seriál vyvrcholil svojou šiestou epizódou, ktorá vytvorila úžasný záver prerodu Lokiho postavy. Zároveň sme sa stretli aj so znateľným nárastom jeho božskej moci, vďaka ktorej sa stal strážcom multiverza.

Ako sa mu však čosi také podarilo urobiť? Svojou nesmiernou magickou mocou sa totiž rozhododol udržať nažive všetky zomierajúce reality multiverza, pričom sa v princípe stal sám jeho jadrom. Svojou mocou totiž vytvoril obdobu bájneho Yggdrasilu, ktorý v severskej mytológii drží pohromade celý kozmos. Šlo o nádherné a veľmi emotívne finále, ktoré sa nám rozhodne zapísalo do našich severských srdiečok!

COVER PHOTO: Disney Plus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *