Kinematografia

Loki, boh chaosu a darebáctiev, dostane ďalšiu sériu svojho seriálu

Podľa mytológie je Loki otcom osemnohého koňa Sleipnira, hrozivého vlka Fenrira alebo aj ozrutného morského hada Jormungandra. Vo filmovom svete Marvel Cinematic Universe je to naopak uhľadený a charizmatický brat boha hromu Thora, pre ktorého ani smrť nie je koniec cesty. Ani druhá smrť. A vlastne ani tretia.

Svet Marvel sa neprestáva rozrastať a napriek už naozaj niekoľkým Lokiho smrtiam sa tvorcovia vždy vynašli, ako jeho príbeh rozvíjať ďalej. Treba podotknúť, že zároveň vždy je to spôsobom, ktorý nijak neničí efekt daného pocitu „straty“, ale za to vždy veľmi „logicky“ posúva Lokiho príbehy kamsi ďalej. Podobne tomu tak bolo aj v lete v roku 2021, kedy sme Lokiho mali možnosť vidieť aj v jeho vlastnom seriáli. Ten stále patrí medzi tie lepšie MCU seriáliky, s ktorými sa za posledné dva roky doslova roztrhalo vrece. Pre všetkých milovníkov filmového spracovania obľúbených Marvel komiksov bolo zároveň skvelou správou to, keď tvorcovia potvrdili, že už v aktuálnom roku 2023 sa dočkáme druhej série. Čo o nej zatiaľ vieme?

ZDROJ: www.complex.com/JOE PRICE

Ľstivý boh Loki sa vráti na Disney Plus už čoskoro

Čo sa týka vydania, presný dátum zatiaľ nebol stanovený, ale podľa správ by sme druhú sériu Lokiho seriálu na spomínanej streamovacej platforme Disney Plus mohli vidieť už niekedy v priebehu leta tohto roka. Hoci je príbehovo zatiaľ druhá séria opradená pomerne veľkými tajomstvami, očakávania sú jasné. Keďže sa v rámci deja MCU naplno rozpútalo multiverzum, je viac než pravdepodobné, že aj v ďalšej sérii sa Lokiho príbeh bude úzko pretkávať práve s problémami blížiacej sa multiverzálnej vojny. Okrem Lokiho sa vráti aj jeho ženský náprotivok Sylvie, ale aj agent Mobius, ktorého stvárňuje obľúbený Owen Wilson. Ten svoj priestor podľa všetkého dostane aj v extrémne očakávanej marvelovke Wolverine and Deadpool, ktorá nám podľa môjho skromného názoru v roku 2024 všetkým odtrhne nožičky.

Práve Wolverine and Deadpool by mal byť možno oficiálny názov tretieho Deadpoolovho sólo filmu, ktorý naplno potvrdí jeho pripojenie k MCU. Tento očakávaný kinohit nám doručí aj vymodlený súboj Deadpoola s Wolverinom, ktorého opäť stvárni sám Hugh Jackman.

Je teda viac než jasné, že z dielne Marvel Cinematic Universe sa najbližšie obdobie skutočne máme na čo tešiť!

COVER PHOTO: Tom Hiddleston and Owen Wilson in a still from Loki Season 2 footage (Courtesy: Disney Plus/YouTube)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *