Kinematografia

Veľkolepý záver: Seriál The Last Kingdom sa skončil skvelým filmom

The Last Kingdom

Podľa mnohých názor je tento seriál mnohonásobne lepším, než o čosi známejší Vikingovia. A netreba sa tomu čudovať, pretože seriál The Last Kingdom priniesol naozaj vysokú úroveň spracovania príbehu z vikingského prostredia.

Sedem kráľov musí zomrieť

Presne taký názov dostal oficiálny záver tejto epickej ságy, ktorý prišiel na Netflix v podobe celovečerného filmu. Film Seven Kings Must Die dorazil na najznámejšiu streamovaciu službu presne rok po poslednej (piatej) sérii seriálu. V takmer dvojhodinovom snímku sa uzatvorili všetky dejové línie vrátane príbehu hlavnej postavy, ktorou je charizmatický Uhtred z Bebbanburgu. Pozri si ukážku a môžeme sa vrhnúť na recenziu (bez spoilerov).

Vysoká kvalita

Pri projektoch z Netflixu sa veľmi často vie človek stretnúť s názormi, že ich seriály alebo filmy sú rýchlokvasené a určené len na plytkú zábavu, na ktorú človek okamžite zabudne. To však pri tomto seriáli (a vlastne ani filme) určite nehrozí. A to aj napriek tomu, že prvé série mali podstatne nižšie rozpočty, než spomínaní Vikingovia, s ktorými to každou ďalšou sériou šlo po kvalitatívnej stránke rozprávaného príbehu trochu dolu vodou.

„DESTINY IS ALL!“

V prípade The Last Kingdom sme sa však dočkávali stále veľmi rovnomerne kvalitného scenáru, ktorý doplńala neustále rastúca kvalita obrazu, kostýmov, či celkového spracovania. Herecké výkony hlavných predstaviteľov boli presvedčivé a v záverečnom filme sme sa dočkali všetkého, čo by sme si od poriadneho finále mohli sľubovať.

ZDROJ: Netflix

Tento samostatný príbeh podľa knižnej série Bernarda Cornwella priniesol silný príbeh, nečakané príbehové zvraty, skvelý soundtrack a naozaj kvalitné spomínané herecké výkony. Možno sa ti bude zdať, že toho je v tomto filme trochu veľa, ale za nás to je iba zárukou toho, že sa pri sledovaní rozhodne nudiť nebudeš!

Pokiaľ hľadáš kvalitný príbeh z vikingského prostredia, seriál The Last Kingdom aj spoločne s filmom Seven Kings Must Die ti v tomto smere rozhodne odporúčame!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *