Kinematografia

Seriál VIKINGS sa dočká svojho spin-offu! Sleduj prvý náhľad

Sériou 6B sa kultový seriál z produkcie History definitívne skončil. K príbehom Ragnara a jeho synom sa teda v rámci seriálov v podobe nových dielov vracať už nebudeme, avšak pre fanúšikov severského sveta sa pripravuje nepriame pokračovanie, ktoré by náš hlad po nových vikingských dobrodružstvách naplnilo.

Tentokrát nepôjde o produkciu od History, ale spin-off seriálu Vikings – Vikings: Valhalla si na starosti vzal gigant medzi streamovacími platformami, dobre známy Netflix.

Hoci zatiaľ nepoznáme presne stanovený dátum premiéry prvej série, seriál je už minimálne v pokročilej časti svojich príprav. V týchto dňoch bol zároveň zverejnený aj prvý náhľad poza oponu natáčania, v ktorej vidíme napríklad aj staré známe mestečko Kattegat, v ktorom sa odohrávala väčšina pôvodného seriálu.

https://twitter.com/i/status/1401942182416719875

Dobrou správou však je, že v prípade seriálu Vikings: Valhalla sa s pokračovaním aktuálne nečaká na odozvu od divákov, ako tomu častokrát býva zvykom. V istom štádiu vývoja je totiž už aj minimálne druhá séria.

Pokiaľ sa na to pozrieme čisto z teoretického hľadiska, originálny seriál zvykol premiérovať nové série vždy ku koncu kalendárneho roka a ich ukončenie bývalo tradične začiatkom toho ďalšieho. Podľa tejto dedukcie je teda možné, že sa prvej série Vikings: Valhalla dočkáme ešte v závere 2021. O všetkých novinkách vás samozrejme budeme priebežne informovať.

O čom nový seriál bude?

Podľa dostupných informácií sme sa dozvedeli, že príbeh nového seriálu sa bude odohrávať približne sto rokov po udalostiach toho pôvodného. Dostávame sa teda do obdobia skorého 11.teho storočia, kde by sme sa mali stretnúť s ďalšími významnými historickými osobnosťami, ako bol napríklad Viliam Dobyvateľ.

Hlavným hrdinom pokračovania tejto vikingskej ságy bude Leif Eriksson, najslávnejšís viking, aký kedy žil. Fanúšikovia samotného Ragnara môžu byť touto informáciou pohoršení, avšak je faktom, že napriek tomu, že Ragnar Lothbrok je kultovou postavou severskej mytológie, sláva Leifa Erikssona dosiahla ďaleko väčších rozmerov.

Túto hlavnú postavu by mal stvárniť po Travisovi Fimmelovi (Ragnar) ďalší Austrálčan – Sam Corlett. Okrem neho bol zverejnený aj zoznam ďalších mien, ktoré v seriály uvidíme, spomedzi ktorých môžeme vypichnúť najmä škótsku herečku a modelku menom Pollyanna McIntosh. Tú môžu poznať hlavne fanúšikovia seriálu The Walking Dead, v ktorom stvárnila postavu Jadis.

K samotnému príbehu zatiaľ vieme toľko, že pôjde o obdobie, v ktorom sa vikingovia ešte bližšie spájali s Anglickým kráľovstvom, kedy sa po smrti kráľa Edwarda rozhoduje o zásadnych vplyvoch na budúcnosť Anglicka. V seriály bude samozrejme cítiť vplyv samotného Ragnara, Lagerthy a jeho synov, ktorí sú už v tom čase doslova mýtickými postavami.

Budeme sledovať príbeh nebojácneho Leifa Erikssona, ktorý sa narodil v Grónsku a prichádza do Kattegatu ako cudzinec a snaží sa dbať na zachovanie tradičných vikingských hodnôt.

Tešíte sa na VIKINGS: VALHALLA aj vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *