Kinematografia

Čo všetko zatiaľ vieme o novej sérii VIKINGS: Valhalla?

Vikingovia

V závere februára vyšiel na Netflixe seriál Vikings: Valhalla, ktorý bol nepriamym pokračovaním pôvodného kultu. Divácke ohlasy boli pozitívne, a tak sa dočkáme ešte minimálne dvoch ďalších sérií

Chýbali vám Vikingovia? Ešte krátko po premiére nového seriálu na streamovacej platforme Netflix vyšli informácie, že sa začala natáčať aj druhá séria. Nedávne novinky taktiež hovoria o tom, že už je aj natočená, avšak dátum vydania zverejnený zatiaľ nebol. Pokiaľ sa však tvorcovia budú držať pôvodnej schémy ročných odstupov, druhej série sa dočkáme v úvode roka 2023.

ČÍTAJ TIEŽ: Vychutnaj si posledný trailer na nových Vikingov. Bude to seriál roka?

Vikingovia sa na Netflix vrátia aj s posilou

Druhá séria sa začala natáčať ešte predtým, ako vôbec vyšla von tá prvá. A keďže nový seriál začal pomerne sľubne, takmer okamžite vyšlo na povrch aj to, že sa dočkáme ešte minimálne tretej série. V rámci posily sa môžeme určite tešiť na niekoľko nových tvárí. Jednou z nich bude nemecký herec Florian Munteanu. Toho môžete poznať ako Razor Fista z filmu Shang-Chi alebo aj Viktora Draga z Creed 2. Munteanu stvárni postavu Maniakesa, byzantského generála.

ZDROJ: Facebook.com/netflixvalhalla

Vrátia sa určite hlavné postavy ako Leif, Harald alebo Freydis. Po príbehovej stránke je možné očakávať napríklad aj boj o miesto vládcu Kattegatu. Zaujímavým vývojom by si mala prejsť najmä postava Leifa Eriksona. ten by sa mal totiž podľa tvorcov viac uberať cestou svojho otca, Erika Červeného. Leif je zároveň podľa ság práve tým vikingom, ktorý objavil Severnú Ameriku, teda je viac než pravdepodobné, že jeho kroky v ďalších sériách pôjdu práve týmto smerom. Aj keď tú Ameriku vlastne v pôvodnom seriáli objavil sám Floki. A neskôr teda samozrejme aj Ubbe.

Silné stránky

V pôvodnom seriáli bolo jasné, že každou ďalšou sériou nás tvorcovia čoraz viac naťahovali. Z posledných sérií sa pokojne dali vyhodiť preč celé časti, v ktorých sa príbeh vôbec nikam neposúval. Vikings: Valhalla je však v tomto smere veľkým progresom, pretože na nudu v ňom priestor naozaj nie je. Dej v prvej sérii uberal vpred veľmi príjemným rýchlym tempom, čo si veľmi dobre uvedomujú aj tvorcovia a hodlajú tomu zostať verní aj naďalej. To rozhodne kvitujeme! A čo vy?

Páčili sa vám noví Vikingovia v novej sérii? Radi si s vami vymeníme všetky pocity a dojmy v komentárovej sekcii, pokojne sa rozpíšte a môžeme podiskutovať!

COVER PHOTO: netflix.com/Jean Bentley

ZDROJ: gamesradar.com/Bradley Russell 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *