Kinematografia

Seriálový LOKI kraľuje seriálovému svetu

Po úspechu očakávaných MCU (Marvel Cinematic Universe) seriálov ako Wanda & Vision a Falcon and The Winter Soldier bolo jasné, že s podobným úspechom dorazí na streamovaciu platformu Disney+ aj aktuálna záležitosť – Loki.

Seriál o jednej z najobľúbenejších postáv marveláckeho filmového univerza a jednom z najobľúbenejších antihrdinov všetkých čias zožal už pri svojej premiére obrovskú sledovanosť. V deň jeho premiéry ho totiž iba v Spojených štátoch pozeralo až 890 tisíc divákov, čím pokoril rekordy svojich zmieňovaných predchodcov (655 000 a 759 000).

Seriál sa bude tiahnuť v dĺžke šiestich avízovaných epizód a podľa všetkého nie je úplne vylúčené, že by sme sa niekedy mohli dočkať aj jeho druhej série. Narozdiel od seriálu Wanda & Vision, ktorý sa pokračovania v podobe novej série istotne nedočká.

Asgardský boh ľstí je však podľa doposiaľ zverejnených troch epizód na vrchole svojich síl. Nevlastný brat samotného Thora dostáva konečne toľko priestoru, koľko by si zaslúžil a fanúšikovia tak dostali opäť nejeden z mnohých dôvodov, prečo Lokiho milovať.

Ako ste už mohli zachytiť, „večne oživovaný“ Loki, ktorého príbeh tentokrát sledujeme, nie je ten istý Loki, ktorý zomrel Thanosovými rukami vo filme Avengers: Infinity War. Ide o Lokiho z roku 2012, kedy v prvom Avengers filme nesplnil svoju snahu podmaniť si Zem. V pôvodnej verzii ho Thor odviedol nazad do Asgardu, avšak v Endgame sa pri cestovaní časom vymkli nejaké veci hlavným hrdinom spod kontroly a Loki pomocou Tesseractu unikol.

Vytvoril tak časovú os, ktorá dovtedy neexistovala, a práve v aktuálnom seriály sa môžeš dozvedieť, čo presne sa s Lokim dialo po tomto úniku.

Sledujete tento seriál? Ak hej, chceli by ste v ďalšom článku zaujímavosti z Lokiho sólo seriálu? Napíšte nám do komentárov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *