Kinematografia

Kedy sa do Marvelu vráti Thor a čo vieme o jeho piatom filme?

Thor

Už pre vyše rokom sme mali možnosť vidieť v kinách od Marvelu štvrtý sólový film o severskom bohovi hromu. Štvrtý Thor však získal pomerne rozladené recenzie, keďže po nesmierne vydarenej trojke sme všetci od režiséra Taiku Waititiho očakávali možno čosi viac. Na konci filmu sa po titulkách a dvoch potitlkových scénach ukázal nápis, že Thor sa k nám ešte vráti, a teda logicky sme si začali robiť predstavy, že ako sa to stane. Poďme však na to pekne po poriadku!

ZDROJ: Walt Disney Studios

Návrat Thora

Fanúšikovia Mavel Cinematic Universe túžobne očakávajú ďalšie dva veľkofilmy, ktoré spoja ešte viac superhrdinov, než sa tomu stalo pri Infinity War a Endgame. Filmy Kang Dynasty a Secret Wars boli teda logickou možnosťou, kedy by sme sympatického Chrisa Hemswortha ako Thora radi uvítali. Možno sa to však podarí nie skrz Avengerov, ale je čoraz pravdepodobnejšie, žeby sme Thora mohli vidieť už v jeho piatom sólo filme v poradí. Už s tým štvrtým nastolil v rámci MCU nový rekord po niekoľkých trilógiách, ale očividne sa ho tak skoro ešte nezbavíme.

Sám Chris Hemsworth sa vyjadril, že pokiaľ by ho fanúšikovia skutočne radi videli opäť ako Thora, tak je odhodlaný urobiť ďalší film.

Po internete sa zároveň v posledných dňoch začali šíriť špekulácie, že sa pomaly začínajú tvorcovia nad touto myšlienkou zamýšľať, pričom je opäť pravdepodobné, že režisérskej stoličky by sa znovu ujal Taika Waititi. Ten sa zároveň nechal počuť, že ak by mali v piatej Thorovej sólovke predstavil ďalšieho záporáka, muselo by ísť ešte o kohosi silnejšieho, než bohyňa smrti Hela z tretieho dielu.

V štvorke sme mali možnosť vidieť fantastického Christiana Balea ako zabijaka bohov Gora, ale ten však dostal žalostne málo priestoru a Baleov talent zostal naozaj hlúpo nevyužitý.

Nasledujú spoilery…

O čom by mohol byť ďalší film?

Logickou špekuláciou je samozrejme nádväznosť na potitulkové scény v rámci spomínaného štvrtého dielu Love and Thunder. Tam sme sa totiž dozvedeli nielen to, že Russel Crowe ako Zeus prežil súboj s Thorom, ale zároveň nám bol predstavený aj Diov syn, samotný Hercules. Ťažko povedať, do akej miery by táto jeho marvelácka sfilmovaná séria adaptovala komiksy a či by šlo teda o silnejšieho protivníka, ako bola Hela, ale v rámci možností záporákov ide teda o najpravdepodobnejšiu možnosť. Zároveň ale pripadá do úvahy aj to, že Hercules bude vyzerať ako záporák, ale v skutočnosti pôjde neskôr o Thorovho spojenca.

Vo všeobecnosti však platí, že ak sa teda piateho Thorovho samostatného filmu vo finále dočkáme, radi by sme ho videli opäť o čosi vážnejšieho. Humor v Thor: Ragnarok síce fungoval skvelo, ale v Love and Thunder to príbehu viac škodilo, než pomohlo. Radi by sme si pozreli Thora opäť ako hrozivého bojovníka, ktorý má dobrú motiváciu a vďačný príbeh na to, aby mohol naplniť svoj plný potenciál. To sa môže podariť aj skrz jeho adoptívnu dcéru Love (ktorú hrá skutočná Chrisova dcéra), pričom vzťah otca so svojim dospievajúcim (adoptívnym) dieťaťom by mohol filmu Thor 5 dodať kus potrebnej emočnej hĺbky.

Veríme, že sa toho filmu skutočne dočkáme, a keď už, tak že to bude vďaka spomenutým zbožným želaniam aj skutočne stáť za to! Čo sa týka dátumu možného vydania, v teórii môžeme očakávať najskôr rok 2025, prípadne dokonca až 2026.

COVER PHOTO: Walt Disney Studios

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *