Videohry

Pravdepodobne sa dočkáme ďalšieho severského God of War!

God of War

Po tom, ako nám Santa Monica Studio prinieslo pravdepodobný najlepší videoherný reštart v histórii, herná séria God of War sa dostala ešte do širšieho povedomia, ako tomu bolo predtým. Po ukončení ságy v spojení s gréckou mytológiou boli plány na to, že samotný Kratos sa vydá na cestu tentoraz do Egypta. To sa však našťastie nakoniec zmenilo a my sme tak mohli sledovať jeho život práve v našej obľúbenej severskej mytológii!

Odchod zo severu?

Po prvej časti v severskom prostredí sme sa v novembri minulého roku dočkali pokračovania tohto unikátneho božského príbehu otca so synom, ktoré vyšlo s podtitulom Ragnarok. Toto pokračovanie s prehľadom splnilo naše očakávania, avšak prinieslo to v istom zmysle aj smútok, pretože tvorcovia sa vyjadrili, že Kratos zo severského prostredia odchádza preč a už sa do severskej mytológie nevrátime. Aktuálne novinky nám však dodali nádej!

Nová nádej!

Tie spomínané nedávne novinky vyšli totiž v zmysle toho, že zmieňované štúdio pracuje na novej God of War hre, ktorá sa ešte chvíľu toho severského prostredia skutočne bude držať.

Ak nechceš spoilery, nečítaj ďalej…

Malo by sa totiž v súčasnosti už pracovať na hre, v ktorej bude hlavnou postavou Kratosov syn Atreus. Ten sa v Ragnaroku od svojho otca odpojil, aby sa vydal po stopách obrov, ktorých krv mu koluje v žilách. Nemalo by však asi ísť o „plnophodnotnú“ hru v pravom zmysle slova, ale dočkať by sme sa mali čohosi menšieho. Pre predstavu pôjde pravdepodobne o 10-15 hodín dlhý gameplay na podobný spôsob, ako bol Spider-Man: Miles Morales. Teda samostatný menší príbeh nadväzujúci na predošlú hru.

Do toho je však samozrejme na pláne aj ďalšia God of War hra, kde sa vráti aj sám Kratos. Tá by sa tentokrát mala už naozaj odohrávať v prostredí lákavej Egyptskej mytológie. Ale očakávať ju podľa všetkého môžeme najskôr niekedy v rozmedzí rokov 2026 až 2027.

COVER PHOTO: pushsquare.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *