Kinematografia

Prečo by VIKINGOVIA mohli skončiť lepšie?

Prečo by známy seriál VIKINGOVIA mohol skončiť lepšie? Ako by tobolo možné?

Obľúbený seriál VIKINGS sa skončil v závere roka 2020 svojou 6B sériou. Dejové línie hlavných postáv sa uzatvorili viac-menej uspokojujúco, ale podľa mnohých názorov s tým tvorcovia mohli urobiť omnoho viac. My sme sa nad tým pre vás zamysleli a do istej miery máme pre vás alternatívny koniec.

Finále VIKINGOV

6B séria bola poslednou z pôvodného seriálu z produkcie History. Pre mnohých bol najobľúbenejšou postavou posledných sérií Bjorn, najstarší Ragnarov syn, ktorý sa svojej epickej smrti dočkal hneď v prvej epizóde záverečnej série. Od prvého dielu však ostatné išli kvalitovo veľmi dolu z kopca, čo skúsili tvorcovia zachrániť aspoň malými svetlými momentami. Medzi ne patril napríklad aj návrat samotného Flokiho, ktorého osud bol dovtedy neznámy. Našiel ho Ubbe, ktorý sa so svojou družinou vybral za hľadaním zlatej zeme – Ameriky. Práve Ubbe a Floki si strihli úplne poslednú scénu celého seriálu. Táto scénka bola rozhodne nabitá emóciami – avšak tvorcovia jej obrovský potenciál ani trochu nevyužili.

Vikingovia mohli skončiť lepšie. Toto by si fanúšikovia zaslúžili!

Ubbe a Floki totiž spoločne pri západe slnka spomínajú na minulosť a vítajú nový vek. Floki je už v naozaj pokročilom veku a jeho čiastočné bláznovstvo je prítomné aj v momente kedy hovorí o tom, ako ho zvykne „navštevovať“ sám Ragnar. S tým, že chce, aby mu legendárny staviteľ a starý priateľ urobil ďalšiu loď.

Práve tu bol moment, kedy sa mohli tvorcovia seriálu odvďačiť svojim fanúšikom malým darčekom za všetky tie roky podpory, ktoré sme im aj napriek kolísavej kvalite príbehu venovali. Práve vďaka Flokiho bláznovstvu… sme predsa mohli opäť vidieť Ragnara.

Pokojne úplne bez slov. Stačilo by naozaj pár sekúnd záberov, za ktoré by sme mohli byť vďačnejší než za celú 6B sériu. Floki by totiž vďaka tomu spomínanému bláznovstvu mohol predsa Ragnara vidieť, aj napriek tomu, že niekdajší vikingský kráľ bol už dávno mŕtvy. Jednoducho by stačilo, keby si k Ubbemu a Flokimu Ragnar pri zmienke o ňom pomaly prisadol. Stačilo by, keby sa na svojho priateľa iba potichu usmiať a vychutnal si posledné slnečné lúče po jeho boku. Nemusel by povedať ani slova a celá scéna by mala odrazu násobne väčšiu atmosféru a mohla byť pre nás zaslúženou odmenou. Zároveň by tvorcovia ani trochu neprekročili žiadne logické zábrany.

Páčil by sa takýto záver seriálu VIKINGS aj tebe? Daj nám vedieť v komentároch!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *